Wszystko jest kwestią zmiany perspektywy

Nie od dziś wiadomo, że spojrzenie na organizację z zewnątrz, daje inny punkt widzenia, odmienną perspektywę.
To z kolei może prowadzić do nowych, niekiedy zaskakujących ✅ wniosków.
Może być także inspiracją do ożywczych zmian.
Tak też sprawa ma się z Interim Menadżerami, którzy wchodząc do organizacji, widzą ją inaczej niż osoby zakorzenione w niej od lat.
Zewnętrzny Menadżer zatrudniony do konkretnego projektu, postrzega firmę z nowej perspektywy. Osoby obecne w firmie od dłuższego czasu, przeważnie patrzą ☕ z perspektywy zasiedzenia, własnej obecności w procesach.
To czyni postrzeganie przez nich realia maksymalnie spersonalizowanym.
Osoba z zewnątrz, z uwagi na brak powikłań, jest w stanie spojrzeć ‚na świeżo’, zidentyfikować wąskie gardła i miejsca do optymalizacji.
Nie rzadko zdarza się, że Interim wpada 🎯 na pomysł, który wcześniej nie był rozważany. Otwartość na nowe rozwiązania bierze się stąd, że Interim działa ✅ zazwyczaj bez wstępnych ograniczeń czy też wskazówek. Natychmiastowe wejście w procesy, naturalnie powoduje ich kwestionowanie, a co za tym idzie, próbę ulepszenia.
Interim Menadżer jest odpowiedzialny za zrozumienie złożonych sytuacji i proponowanie nowych rozwiązań dla firmy. Może rozwiązywać kryzysy oraz zapewniać płynne zmiany przejściowe.
Doskonale czuje się na większości stanowiskach, gdyż posiada silne umiejętności zarządcze i organizacyjne, wynikające z wieloletniego doświadczenia, wielozadaniowości i dbałości o szczegóły.
Często oczekuje się od niego, że będzie identyfikować i kwestionować nielogiczne lub nieefektywne procedury i zasady, czego skutkiem będzie wdrożenie długoterminowych planów i wyznaczenie realistycznych celów.
Zatrudnienie Interim Menadżera to doskonałe rozwiązanie ✅ dla firmy, która nie dysponuje w danym czasie odpowiednimi zasobami, lub gdy nabycie potrzebnych kompetencji jest w krótkim czasie niemożliwe.
Często stosuje się takie rozwiązanie, wspierając firmę w okresach zmian i reorganizacji, dużych wyzwań lub potrzeby zwiększenia efektywności.
👉 A Ty, w którym momencie zdecydowałbyś się na zatrudnienie Interim Menadżera?

Podobne wpisy